• info@sambo.az

SAMBO GÜLƏŞİ ÜZRƏ 2020-Cİ İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI

№ Yarışın adı Keçirilmə tarixi Keçirilmə yeri

(gün, ay) (şəhər, ölkə)

1 Ölkə Çempionatı və Birinciliyi 20-23.02 Bakı-Azərbaycan

(yeniyetmələr, gənclər, kişilər)


2 Belarus Respublikasının prezidenti 21-24.02 Minsk-Belarus

A.Lukaşenkonun mükafatı uğrunda

“A” kateqoriyalı Beynəlxalq turnir


3 Dünya Kuboku “Memorial 19-23.03 Moskva-Rusiya

A.AXarlampiyev” (kişilər, qadınlar,

döyüş sambosu)


4 Avropa Birinciliyi (yeniyetmələr, 09-13.04 Panaqyureşti-Bolqariya

gənclər)


5 9 aprel (Tbilisi-1989) və 20 yanvar 19-22.04 Bolnisi-Gürcüstan

(Bakı-1990) şəhidlərinin xatirəsinə

həsr olunmuş Beynəlxalq turnir

(yeniyetmələr)


6 “B” kateqoriyalı Beynəlxalq turnir, 24-27.04 Paris-Fransa

“Qran-Pri Paris” (kişilər, qadınlar,

döyüş sambosu)


7 “A” kateqoriyalı Beynəlxalq turnir, 24-28.04 Vladivostok-Rusiya

“Memorial Y.Potapov” (kişilər,

qadınlar, döyüş sambosu)


8 Çimərlik sambosu üzrə Dünya 01-03.05 Kipr-Limassol

Çempionatı (kişilər, qadınlar)


9 Beynəlxalq turnir (kişilər) 01-04.05 Qızılorda-Qazaxıstan


10 Beynəlxalq turnir (yeniyetmələr) 11-14.05 Sankt-Peterburq-Rusiya

11 Avropa Çempionatı (kişilər, 21-25.05 Yekaterenburq-Rusiya

qadınlar, döyüş sambosu)


12 Ölkə Kuboku (Əməkdar məşqçi 02-05.07 Bakı-Azərbaycan

Əbülfəz Əliyevin xatirəsinə həsr

olunmuş) (yeniyetmələr, gənclər,

kişilər)


13 “B” kateqoriyalı Beynəlxalq turnir, 04-07.08 Kstovo-Rusiya

“Memorial M.Q.Burdikov” (kişilər,

qadınlar)

14 Tələbələr arasında Dünya 17-20.08 Nursultan-Qazaxıstan

Çempionatı (kişilər, qadınlar)


15 MDB Oyunları (gənclər) 20-24.08 Kazan-Tatarıstan

16 “B” kateqoriyalı Beynəlxalq turnir, 11-14.09 Tbilisi-Gürcüstan

“Memorial A.Çoxeli” (kişilər)


17 Prezident Kuboku (kişilər, qadınlar, 24-26.09 Böyük Britaniya

döyüş sambosu)


18 “A” kateqoriyalı Beynəlxalq turnir, 01-04.10 Kazan-Tatarıstan

“Tatarıstan Respublikası

Prezidentinin Kuboku uğrunda”

(kişilər, qadınlar, döyüş sambosu)


19 Dünya Birinciliyi (yeniyetmələr, 08-12.10 Novi Sad-Serbiya

gənclər)


20 Dünya Çempionatı (kişilər, 05-09.11 Aşğabad-Türkmənistan

qadınlar, döyüş sambosu)


21 Məktəblilər arasında Dünya 13-16.11 Kazan-Tatarıstan

Çempionatı (yeniyetmələr)


22 Kadetlər аrasında Dünya 01-04.12 Poreç-Xorvatiya

Birinciliy (yeniyetmələr)


23 Avropa Kuboku (kişilər, 11-14.12 Madrid-İspaniya

qadınlar, döyüş sambosu)








Просмотров: 8
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now